Anadolu Yakasında Gezilebilecek Tarihi Mekanlar

Her tarafı hayat dolu olan İstanbul hem gezenler için hem de yaşayanlar için birçok fırsat sunuyor. Gezilecek yerleri saymakla bitmeyecek olan İstanbul, Nish Suite ile yeni bir gezi deneyimine kapılarını açıyor. Rahatça gezebilmeniz için İstanbul’un en gözde yerlerinin bulunduğu bu liste, size en iyi İstanbul deneyimini yaşatacaktır. Anadolu yakasını gezerken de Zirkon Suit Otel, ‘de konaklayabilir ve rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Kız Kulesi

İstanbul’u simgeleyen en önemli yapılardan birisi Kız Kulesidir. Zarifliği ve güzelliği ile İstanbul’un en önemli tarihi mekanlarından birisi haline gelmiştir. Hakkında birçok efsanenin dönmesinin yanı sıra, tarihi 2500 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Restorasyon çalışmaları sayesinde hem görünüşünü hem de sağlamlığını korumaktadır.

Hem bir restoran hem de müze olarak kullanılmakta olan Kız Kulesi, haftanın her günü ziyarete açık. Romantik bir akşam yemeği için en uygun lokasyonlardan birisi olan Kız Kulesi, Anadolu Yakasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Kız Kulesine ulaşım ise tekneyle olmaktadır. Güzel bir deniz yolculuğunun ardından Kız Kulesinde vakit geçirmek, İstanbul’da unutamayacağınız anılardan birisi olacaktır.

Beylerbeyi Sarayı

Sultan Abdülaziz döneminde inşa edilen Beylerbeyi sarayı mimari özellikleriyle beraber görkemli bir görünüşe sahiptir. Mimari yapıları ve tarihi mekanları seviyorsanız mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. İç dekorasyonunda bulunan askeri gemi çizimleri ve gemi halatlarıyla beraber, tasarım olarak da oldukça etkileyici. Dış mimarisinde ise doğu ve batı mimarisinin sentezini hissedebilirsiniz. Özenli işçiliği, görkemli duruşunu öne çıkaracaktır.

Günümüzde Beylerbeyi Sarayı’nın sadece belirli bölümleri açık. Pazartesi hariç her gün ziyarete açık olan Beylerbeyi Sarayı’nı gezmekten, kesinlikle keyif alacaksınız.

Çamlıca Tepesi

İstanbul’un manzarası, her neresinden bakılırsa bakılsın etkileyicidir. Her manzarası altın değerinde olan İstanbul’u gökyüzünden izlemek isteyenler için en iyi seçenek Çamlıca Tepesidir. İstanbul’un en yüksek noktasından şehri izlemek için Çamlıca Tepesine gidebilirsiniz. Küçük ve büyük olmak üzere iki tane Çamlıca Tepesi mevcuttur. Küçük Çamlıca Tepesi denizden 230 metre, Büyük Çamlıca Tepesi ise deniz seviyesinden 268 metre yüksekliktedir. En yüksek noktadan bakıldığında Marmara Denizi, Haliç, Prens Adaları ve Karadeniz’i görebilirsiniz.

Temiz ve ferah havayla ciğerlerinizi doldurabileceğiniz Çamlıca Tepesi, İstanbul’un en ihtişamlı manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır. Güzel manzara fotoğrafları çekmek isteyenler için bolca fırsat sunan Çamlıca Tepesi aynı zamanda güzel vakit geçirmenizi de sağlayacaktır. İçerisinde kahve içip, yemek yiyebileceğiniz tesislere sahiptir. Manzara eşliğinde hoş bir akşam yemeği yemek için Çamlıca Tepesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Polonezköy

Polonezköy Tabiat Parkı, İstanbul’un en büyük parklarından biri olmanın yanı sıra en güzel manzarasına da sahiptir. Güzel bir kahvaltı ya da mangal için en ideal yerlerden birisi olan Polonezköy Tabiat Parkı, şehirden uzaklaşmak isteyenler için en ideal yerlerden birisidir.

İstanbul’un en etkileyici doğal yerlerinden biri olan Polonezköy, yemyeşil bir manzara ve temiz bir havayla tüm ziyaretçilerine rahatlığı yaşatacaktır. Doğa yürüyüşleri, kamp ya da bisiklet gibi çeşitli etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz. Ya da basitçe piknik yapıp tüm gün ağaçların altında uzanabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Sunay Akın tarafından 2005 yılında açılan İstanbul Oyuncak Müzesi, şehrin en etkileyici ve en yaratıcı müzelerinden bir tanesidir. Neredeyse 300 yıllık oyuncaklara sahip olan müze, yaklaşık olarak 4000 oyuncağı sergilemektedir.

İstanbul Oyuncak Müzesi sadece İstanbul değil, tüm Türkiye için önemli bir müzedir. Dünya oyuncak müzeleri başkenti unvanını alan İstanbul, Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri’nin ilk buluşmasına da ev sahipliği yapmıştır. Kendi başarısından sonra Antalya ve Gaziantep gibi farklı şehirlerimizde de Oyuncak Müzelerinin açılmasına öncü olmuştur. Ülkemizin kültürel açıdan ilerlemesinde büyük katkısı olan İstanbul Oyuncak Müzesini mutlaka gezmelisiniz. Belki de kendi çocukluğunuzdan oyuncaklara denk gelebilirsiniz.

Zirkon Suit Otel ile İstanbul’u Sonuna Kadar Yaşayın

Her yerini gezebileceğiniz İstanbul, her saniye size farklı deneyimler yaşatacaktır. Birçok farklı yeri ve mekânı keşfedip yaşayacağınız İstanbul’da tatilinizi en güzel şekilde yaşamak içinse Zirkon Suit Otel, ‘e gelebilirsiniz. Ev konforunu yaşayacağınız Nish Suit içerisinde çeşitli hizmetlerimizle size en güzel konaklama hizmetini sağlıyoruz. İstanbul tatilinizin her açıdan mükemmel olması için Zirkon Suit Otel’i tercih edebilirsiniz.

Total Views: 54Daily Views: 1

Award Winning Produce

Order Online

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque vestibulum aliquam cursus. Mauris molestie aliquam urna. Curabitur nec eleifend risus. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue.