İSTANBUL’UN YÜKSELEN YILDIZI ATAŞEHİR

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Ataşehir, başlangıçta Kadıköy ilçesi sınırları içerisinde kalan bir semt iken hızla büyüyerek bugün İstanbul’un en lüks ve en merkezi ilçelerinden biri haline geldi. Ataşehir, lüks gökdelenleri, çok gelişmiş sosyal imkanları, gününüzü yada gecenizi renklendirecek imkanları ile dikkat çekmektedir. Ataşehir İstanbul’da satılık mülkler; kapalı havuzlar, spor salonları, 7/24 güvenlik hizmetleri gibi lüks özellikleri nedeniyle aileler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

ataşehir

Ataşehir’de son yıllarda peşpeşe açılan hastaneler, kentin önemli alışveriş merkezleri, ilköğretim okullarından üniversitelere kadar geniş bir yelpazedeki eğitim kurumları, kültürel aktivite alanları göz kamaştırıcıdır. Üstelik tüm bu sosyal olanaklar oturmak isteyeceğiniz lüks konut projelerine sadece birkaç adım uzaklıktadır.

Kentsel dönüşümler ile beraber Ataşehir,  Sizlerinde Konut sahibi olmak isteyeceği bir muhite dönüşmüştür. Ataşehir oteller, en uygun otel, lüks otel, bölgesi olarak da bi hayli otel bulunmaktadır.

SAĞLIK TURİZMİ’NİN GÖZ BEBEĞİ ATAŞEHİR

İstanbul Ataşehir , anadolu yakasındaki birçok özel hastaneleri klinikleri muhitince barındırmaktadır.

Diş İmlpantı Nedir?

Diş implantı

Sağlıklı Gülüşler

Diş implantı; eksik diş bölgelerine yerleştirilen ve üzerine sabit ya da hareketli protez yapılmasına imkan sağlayan yapay diş köküdür. İmplant seçiminde uzun yıllardır uygulanan ve uzun dönem klinik takipleri yapılmış markalar tercih edilmelidir. Markanın ürün alternatifinin fazla olması, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında etkin ve hızlı çözümler sunabilmesi de önemlidir.Diş eksiklerinin giderilmesinde kullanılan sabit ya da hareketli protezler kaybedilen dişlerin sadece kron (dişlerin ağız içerisinde görünen kısmı) kısmının yerine konulmasını sağlar. Kron dışında kökün de ağıza yerleştirilmek istenmesindeki amaç kemiğin varlığını korumaktır. Bu nedenle diş destekli köprü protezleri ya da doku destekli hareketli protezler yerine implant destekli sabit protezler tercih edilmektedir. Kemik, implant yüzeyleri ile sıkı bir bağ kurar ve doğal dişler gibi fonksiyona girmelerini sağlar. İmplant destekli sabit protezler ile sağlanan ısırma ve çiğneme fonksiyonları kemiği stimüle ederek kemik rezorbsiyonunu önlemektedir. Ayrıca dental implantların kullanımı ile kaybedilen dişe komşu dişlerin de küçültülmesine gerek kalmamakta ve doğal dişlerin sağlığı korunmaktadır.

Plastik Cerrahi Nedir?

Plastik cerrahi, doğumsal veya sonradan edinilmiş fiziksel anomalilerin, şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılan bir cerrahi müdahaledir. Ayrıca estetik amaçlarla vücut görünümünün iyileştirilmesi ve mükemmelleştirilmesi için yapılan ameliyatları da kapsar.

Plastik cerrahi, birçok farklı alana bakabilir ve çeşitli prosedürler içerebilir. Bunlar arasında burun estetiği (rinoplasti), meme estetiği operasyonları, liposuction (yağ alma ameliyatı), karın germe gibi estetik operasyonlar yer alır. Ayrıca, rekonstrüktif cerrahi olarak adlandırılan prosedürler de plastik cerrahiye dahildir ve travmatik yaralanmalar, yanıklar veya kanser cerrahisi sonrası deformasyonları düzeltmeyi içerir.

İstanbul Ataşehir Saç Ekimi

Ataşehir saç ekimi tedavisi, geri dönüşümsüz saç kayıplarında yapılır. Hormonal saç dökülmesi durumunda doktorlar genellikle önce bir tıbbi tedavi denemesi yapar. Kadınlarda ilaç tedavisi ile saçların tekrar çıkması sağlanabilirken, ilaçlar erkeklerde sadece dökülmenin durdurulması ve ileri saç dökülmesine karşı çözüm sunabilmektedir. Birçok hasta uzun sürelerle ya da ömür boyu ilaç kullanmak istememektedir. Türkiye’de ilaç tedavisinin mümkün olmadığı ya da sonuç alınamadığı durumlarda saç ekimi yapılması planlanır. Türkiye’de saç ekimi için reşit olan bireyler söz konusu olduğunda yaş aralığı kısıtlaması yoktur. Doktor muayenesi sonrası Türkiye’de saç ekimi prosedürleri gerçekleştirilir. Alanında uzman pek çok doktor, en hijyenik ve steril koşullar altında tam kapsamlı hastanelerde saç ekimi hizmeti vermektedir.

Ataşehir’de Park Sayısı Artıyor

İSTANBUL- İlçedeki yeşil alanları düzenli olarak artırma ve daha temiz, estetik, kullanışlı hale getirme çalışmalarını sürdüren Ataşehir Belediyesi, bir yandan yeni parkların yapımını sürdürürken bir yandan da mevcut parkları yeniliyor.

Ataşehir-park

Yükselen Ataşehir

İlçedeki en küçük alanların bile park haline dönüştürülmesi hedefiyle hareket eden Ataşehir Belediyesi, bu kapsamda Küçükbakkalköy Mahallesi’ne yeni bir park daha kazandırıyor. Küçükbakkalköy Mahallesi Dereboyu Caddesi ile Emel Sokak kesişiminde yapım çalışmalarına başlanan parkın toplam alanı 22.442 metrekareyi buluyor. Park içerisinde 756 metre uzunluğunda yürüyüş-koşu parkuru, 78 metrekare büyüklüğünde açık hava spor alanı ve 312 metrekare uzunluğunda köpek gezdirme alanı yer alacak.

Eskiyen, yıpranan parkları hem yeni bir görünüme kavuşturan hem de işlevselliğini artıran Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Atatürk Mahallesi’nde bulunan Park 8’de de yenileme çalışmalarına başladı. Bu kapsamda parkın içerisinde bulunan mevcut çocuk oyun alanı, açık hava spor alanı, yürüme yolları, aydınlatma ve sulama sistemleri ile yeşil alanlar tamamen yenileniyor. 6.765 metrekare büyüklüğündeki parkın yenilenmiş hali sonrasında içerisinde; 275 metre uzunluğunda yürüme-koşu parkuru, 150 metrekare çocuk oyun alanı, 100 metrekare açık hava spor alanı, oturma ve dinlenme alanları ile yürüyüş yolları ve küreli süs havuzu yer alacak.

Parklardaki spor faaliyetlerini desteklemeye de önem veren Ataşehir Belediyesi, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Bülent Ecevit Parkı ile Kayışdağı Mahallesi’nde bulunan 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’ndaki futbol sahalarının zeminlerini yenileme çalışmalarını da sürdürüyor.

Kurulduğu 2009 yılından bu yana Ataşehir’deki park alanlarını 398 bin metrekareden 1 milyon metrekarenin üstüne yükselten Ataşehir Belediyesi, park sayısını ise 235’e çıkardı. Yapımı devam edenler haricinde, Ataşehir’deki parklarda; 137 çocuk oyun alanı, 46 basketbol ve voleybol sahası, 28 futbol sahası, 5 tenis alanı, 4 satranç oyun alanı ve 105 açık hava spor alanı bulunuyor.

Ataşehir otel, Zirkon Suit Otel,

Ataşehir’deki Konaklamalarınızda, en uygun otel, aramalarınıza cevap olarak sizlere; Ataşehirin merkezinde hizmet vermekten mutluluk Duyarız.