Motosiklet, çoğu kullanıcı için bir araçtan daha fazlası. Hatta âdeta bir yaşam biçimi. Özgürlük duygusunu sonuna kadar hissetmenizi sağlayan motosiklet, yolculuğu çok daha cazibeli bir hâle getiriyor. Şehrin kalabalığından, trafikten ve gürültüden kaçarak motosiklet yolculuğunun keyfini artırmak mümkün. İstanbul çevresinde yer alan rotaları günübirlik ya da hafta sonu kaçamağı olarak değerlendirebilir, motosikletinizi keyifli olduğu kadar huzur dolu bir ortamda sürebilirsiniz. Gelin, keyifle gezeceğiniz İstanbul’a yakın en iyi motosiklet rotalarını birlikte inceleyelim.

Her Mevsim Başka Güzel: Kıyıköy

Hafta sonu gibi kısıtlı bir zaman diliminde, motor kullanmanın keyfini çıkarmak isterseniz İstanbul yakınlarında gidebileceğiniz harika bir rota Kıyıköy. Kırklareli sınırları içerisinde yer alan bu sakin ve büyüleyici sahil kasabası, İstanbul’un yorucu temposundan uzaklaşmak isteyenler için âdeta bir fırsat rotası.

İstanbul’dan yaklaşık 160 km uzaklıkta olan Kıyıköy’e doğanın tüm güzelliğini gözler önüne seren yol ve köyleri geçerek ulaşabilirsiniz. Âdeta kartpostal tadında olan bu eşsiz rota sizi büyüleyici bir manzaraya ve Karadeniz’in serin sularına götürüyor. Tepeden bakıldığında bir koyu andıran, mavi ve yeşilin buluştuğu sahil kasabası; kamp ve trekking yapmak, fotoğraf çekmek ve doğayı keşfetmek isteyenler için de son derece ideal bir lokasyon.

Masalsı Bir Diyar: İğneada Longozu 

İğneada Longozu yine Kırklareli şehrinde yer alan ve doğal güzelliğini cömertçe sergileyen bir adres. Kıyıköy’e de yakın olan İğneada Longozu, İstanbul’dan yaklaşık olarak 240 km uzaklıkta konumlanıyor. Kıyıköy’den devam ederek Kışlacık, Kızılağaç ve Demirköy’ü geride bıraktıktan sonra İğneada’ya ulaşıyorsunuz.

Istranca Dağları’nın kıyısında masalsı bir diyarı andıran ve doğanın farklı renklerini sizlerle buluşturan İğneada Longozu, oldukça virajlı yollara sahip. Bu nedenle dikkatli bir sürüş gerçekleştirmek gerekiyor. 2007 yılından bu yana millî park statüsünde olan longoz, eşsiz güzelliği kadar sessiz ve sakin bir atmosfere sahip. Dilerseniz longozdaki Mert Gölü’nü çevreleyen rotayı da katedebilir, longozun derinliklere uzanan güzellikleriyle tanışabilirsiniz.

Tarihî Balıkçı Kasabası: Yalıköy 

İstanbul’un Çatalca ilçesinde yer alan ve şehir merkezinden yaklaşık 55 km uzaklıkta bulunan Yalıköy, kentin Karadeniz kıyılarında konumlanan bir balıkçı kasabası. Bu şirin kasaba sakin, trafiğin çok olmadığı bir rotaya sahip. Buna karşılık yolların çok da geniş olduğunu söylemek mümkün değil. Yine de Yalıköy rotası dingin bir motosiklet yolculuğu yapmak isteyenlere hitap etmeyi başarıyor.

Yolun sonunda ise sizi mavi ve yeşil tonlarını büyük zenginlik içinde sergileyen âdeta bir cennet bekliyor. Eskiden Rum balıkçı köyü olan Yalıköy’de yerleşim birimi ve kumsal neredeyse iç içe geçmiş durumda. Su kaynaklarının klor seviyesi sıfır olan sahil kasabasından ayrılırken yanınıza mutlaka su almalısınız.

Küçük Karadeniz: Kandıra 

İstanbul’a yaklaşık iki saatlik bir mesafe konumlanan Kandıra, Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri. Kocaeli sınırlarına kadar otobandan devam edebileceğiniz bu rotada yolların sorunsuz olduğunu söylemek mümkün.

Kandıra her ne kadar Marmara Bölgesi’nde yer alsa da manzarası, dokusu, doğası ve rotasıyla Karadeniz’i andırıyor. Otobandan ayrılıp da Kandıra yoluna döndüğünüz andan itibaren bunu hissetmeye başlıyorsunuz. Bakir yapısını büyük oranda korumaya devam eden Kandıra; Kerpe, Kefken Adası, Cebeci Plajı ve Sardala Koyu gibi gezilecek alternatif lokasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

Hepsi ve daha fazlası için Zirkon Suit Otel Blog sayfasını ziyaret ediniz.

Total Views: 21Daily Views: 1

Award Winning Produce

Order Online

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque vestibulum aliquam cursus. Mauris molestie aliquam urna. Curabitur nec eleifend risus. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue.