Önemli Toplantılarda Enerjinizi ve Konsantrasyonunuzu Artıracak Öneriler

Geç biten mesailer, sabahın erken saatlerinde başlayan toplantılar, evde yapılacak işler derken odağınızı toplamanız her zaman kolay olmayabilir. Ancak iş yaşamında, özellikle de toplantılarda konsantrasyonunuzu kaybetmeniz kariyerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Eğer siz de toplantılarınızın çok daha verimli olmasını istiyorsanız harika bir yazıyla karşınızdayız! İşte, toplantı esnasında konsantrasyonunuzu artıracak öneriler. İşte Yazımızın devamı…

Yanınızda Mutlaka Atıştırmalık Bulunsun

Toplantının ne kadar süreceğini kestiremiyorsanız veya hâlâ uykunuz tam olarak açılmadıysa atıştırmalıklar âdeta kurtarıcınız olur. Toplantı esnasında odağınızın dağıldığını fark ettiğinizde enerjinizi yükseltecek sağlıklı atıştırmalıkları tüketmek, kandaki glikoz seviyesini yükselterek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Böylece toplantıya daha rahat odaklanma şansı bulabilirsiniz. Atıştırmalık olarak kuru ve taze meyveleri, kuru yemişleri tercih edebilirsiniz. Eğer çikolatadan vazgeçemeyenlerdenseniz bitter çikolata da harika bir seçenek olabilir.

Tek Bir Konu Belirleyin

Eğer toplantının yöneticisi sizseniz, tek bir konuya eğilmeniz hem sizin odağınızın hem ekibin konsantrasyonunun dağılmaması adına son derece önemli. Bu noktada toplantı öncesinde bir çalışma yürütebilir, toplantının amacını belirleyebilirsiniz. Toplantıda çözmek istediğiniz tek bir sorunu ya da konuyu belirleyerek onun üzerinden ilerlemek, toplantının çok daha verimini geçmesini sağlar. Ayrıca toplantı daha kısa süreceği için odağın dağılmasına da fırsat vermemiş olursunuz. Eğer konuşulması gereken birkaç konu varsa hangisini ele alınacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Bu noktada tartışılması gereken konuları önceliklendirerek acil olana yönelebilir diğerleri için farklı toplantı tarihleri belirleyebilirsiniz.

 

Yanınızda Bir Not Defteri Bulundurun

Toplantılarda not tutmak, konuşulanları ve yapmanız gerekenleri unutmamanızı sağlar. Not tutmanın bir diğer faydası ise odağınızı o ana sabitleyebilmesidir. Eğer kendinizi yeteri kadar verimli hissetmiyorsanız önemli detayları not alarak odağınızın toplantı gündemine dönmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle dikkatiniz dağınık olsa bile toplantı gündemini yakalayabilir, odağınızı daha kolay yerine getirebilirsiniz.

Toplantı Ortamını Uygun Hâle Getirin

Bulunduğunuz ortamın havalandırması, ışıklandırması, dizaynı, eşyaların düzeni gibi hususlar toplantının verimini doğrudan etkiler. Toplantı esnasında dikkatinizin dağılmasını engellemek için havalandırmanın iyi çalıştığından emin olabilirsiniz. Bunun yanı sıra toplantı alanının aydınlık olmasını sağlamak ve düzenli bir alan yaratmak da konsantrasyonunuzun artmasına yardım edebilir.

Telefonunuzu Sessize veya Uçak Moduna Alın

Toplantı esnasında anlık da olsa dikkatiniz dağılabilir ve gözünüz telefona gelen bildirimlere kayabilir. Böyle zamanlarda telefonu elinize alırsanız sosyal medyada gezinmeye, mail kontrolü yapmaya, mesajlara cevap vermeye başlayabilir; toplantıdan tamamen koparsınız. Bu durumun yaşanmaması için önleminizi toplantının başında almalısınız. Telefonunuzu uçak moduna veya sessize alarak gelen bildirimleri toplantı sonrasında kontrol edebilirsiniz.

Nefes Egzersizlerinden Destek Alın

Nefes egzersizlerinden yararlanmak, dikkatinizi nefesinize yani bulunduğunuz ana getirerek odaklanmanızı sağlar. Hem uzun hem kısa süreli etkileri bulunan nefes egzersizlerini toplantı esnasında da deneyebilirsiniz. Bunun için toplantıda odağınızın dağıldığını hissettiğiniz an burnunuzdan nefes alarak nefesi karnınıza doldurup sakince verin. Nefes alıp verirken saymayı da unutmayın. Sürenin ortalama 2 dakika olması önerilir ancak siz toplantı durumuna göre süreyi değiştirebilirsiniz. Bu sayede odağınızı önce nefesinize sonra da bulunduğunuz ana getirebilirsiniz.

Verimli Toplantıların Adresi ; Zirkon Suit Otel

Toplantılarınızın verimini artırmak, toplantı öncesi enerjinizi toparlamak için Ataşehir Bölgesi’nde Zirkon Suit Otel olarak, sizlere en huzurlu rahat güvenilir odaları sunarak sizlere rahat bir konaklama deneyimi sunuyoruz. Kadıköy otelleri arasında en rahat ve sessiz otel olarak Zirkon Suit Otel’i tercih edebilirsiniz..

Award Winning Produce

Order Online

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque vestibulum aliquam cursus. Mauris molestie aliquam urna. Curabitur nec eleifend risus. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue.