Sapanca’da ATV Safari Turu Yapmak İsteyenlere Bilmesi Gerekenler & Tüm Bilgiler

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ve eğlenceli vakit geçirmek için birçok farklı aktivite mevcut. Macera ve eğlence dolu ATV safari turu da bunlardan bir tanesi! ATV safari turu farklı lokasyonlarda yapılabiliyor. Sapanca’nın muhteşem doğası da, ATV safari turu yapmak için elverişli bir ortama sahip. Aklınızda Sapanca’da ATV safari turu yapmak ile ilgili sorular belirdiyse gelin, tur hakkında merak edilenlere birlikte bakalım!

 

ATV Safari Turu 101: Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dört tekerlekli ve off-road koşullarına uygun tasarlanan ATV(All-Terrain Vehicle)’ler, doğada macera dolu vakit geçirmek için tercih ediliyor. ATV turu ile doğada engebeli yollardan geçerek, hız yaparak ve dik ya da eğimli pistlerde yer alarak adrenalin dolu bir etkinlik keyfi yaşayabilirsiniz.

ATV safari turu, doğal bir arazide genellikle bir rehber eşliğinde ve grup hâlinde gerçekleşir. Arazi tanıtımı ve sürüş alıştırmalarının ardından safari turu başlar. Çeşitli parkurlardan geçerek tamamlanan tur, adrenalin ve eğlence dolu anlar yaşamanıza yardımcı olur.

Safari turunun süresi parkur ve arazi şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. ATV turuna tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte katılabilirsiniz. Harika bir doğaya sahip olan Sapanca’da, ağaçların arasında ve dağ manzarası eşliğinde bir tur ile doğanın güzelliğine şahit olurken heyecanınızı yükseltebilirsiniz!

ATV Safari Turuna Kimler Katılabilir ve Gerekli Ekipmanlar Nelerdir? 

ATV safari turuna katılabilmek için genellikle ehliyet şartı aranmıyor. Ancak bu şartın tur operatörüne bağlı olarak değişebileceğini unutmamalısınız. Bunun yanı sıra bir hastalığı olanların veya hamilelerin tur hakkında detaylı bilgi alması ve parkurun onlar için uygun olup olmadığını öğrenmesi son derece önemli!

Doğa ile iç içe bir sürüş deneyimi yaşamınızı sağlayan ATV safari turlarına katılırken rahat kıyafetler tercih etmeniz gerekiyor. Yağmur, çamur ve toz gibi dış etkenlere karşı korunaklı kıyafetler ve ayakkabılar giymek, tur boyunca konforlu hissetmenizi sağlar.

Güvenli bir deneyim için kask ve koruyucu ekipman takılması tavsiye edilir. Ayrıca, kişisel konforunuz için güneş gözlüğü, koruyucu maske ve eldiven gibi ekipmanları da kullanabilirsiniz. Sapanca’nın engebeli arazilerinde, aksesuarlarınızın tur esnasında düşmemesi için onları sabitleyecek aparatlar takabilirsiniz.

Sapanca’da ATV Safari Turu Hangi Mevsimde Yapılmalıdır?

Kişisel tercihlere bağlı olarak değişse de genellikle ATV turu için tercih edilen mevsimler ilkbahar ve yazdır. İlkbaharda doğanın uyanışı ile birlikte ılık hava ve görsel şölen eşliğinde turun keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Ancak hava henüz tam anlamıyla soğumamışken sonbaharda da keyifli bir tur deneyimlenebilir.

Sapanca, dış mekân aktivitelerinin yaygın olduğu bir yer. Bu aktivitelere talep ise genellikle ilkbahar ve yaz aylarında artıyor. Güzel havanın keyfini çıkarmak isteyenler ATV safari turuyla keyifli anlar yaşıyor. Sonbahar ve kış aylarında ise genellikle hava soğuk olduğu için safari turları pek tercih edilmiyor.

 

Sapanca’da ATV Safari Deneyimi Nasıldır?

Sapanca, coğrafi konumu itibariyle genellikle dağlık ve ormanlık arazilerden oluşur. Bu durum, ATV safari turlarının heyecan dolu geçmesini sağlar. Zorlu ve engebeli arazilerde kullanılabilen ATV araçları, Sapanca’nın doğası için son derece uygundur.

Aynı zamanda, bölgede yer alan Sapanca Gölü, doğal güzelliği ile safari turunda size eşlik edebilir. ATV safari turu yaparken göl çevresindeki arazilerde dolaşabilir, macera dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Güzel hava eşliğinde adrenalin dolu bir safari turuyla doğayı keşfetmek isterseniz Sapanca sizin için uygun seçenek olabilir.

 

İstanbul & Kocaeli Zirkon Suit Otelleri

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Zirkon Suit Otel sizlere Ataşehir otel, bölgesinde en huzurlu konforlu odaları sunmaktan mutluluk duymaktadır. Kadıköy otel, & bostancı otel, bölgelerine yakınlığıyla Zirkon Suit Otel sizlere Anadolu Yakası otelleri, Arasında en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Kocaeli Karamürsel otel, bölgesindeki Zirkon Suit Otel Bungalov oteli, ile yakında hizmete girecektir…

Award Winning Produce

Order Online

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque vestibulum aliquam cursus. Mauris molestie aliquam urna. Curabitur nec eleifend risus. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue.