Düğün günü, kuşkusuz ki çiftlerin hayatındaki en önemli anlardan biri. Günümüzde pek çok çift bu özel günü unutulmaz kılmak için farklı düğün temalarına yönelebiliyor. Özellikle son dönemlerde popülerleşen vintage düğün konsepti zamansız ve farklı bir tema arayan çiftler için iyi bir seçenek olabilir. Nostaljik tarzı romantik dokunuşlarla birleştiren vintage düğün teması, geçmişin zarafetini modern öğelerle yeniden ortaya koyuyor. Vintage dekorasyonlar, antika eşyalar, zarif masa süslemeleri düğün konseptine göz alıcı bir şıklık kazandırıyor. Gelin, tarzınızı yansıtmanıza olanak tanıyan ve âdeta zamanda yolculuğa çıkaran vintage düğün konsepti önerilerini birlikte inceleyelim.

 

Vintage Düğün Konsepti İçin Uygun Mekân Seçimi

Modern konseptlerin aksine sizi zamanda yolculuğa çıkaracak vintage bir düğün organize etmek istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri mekân seçimi. Vintage düğün konsepti için tercih edebileceğiniz birçok mekan seçeneği bulunuyor. Bu mekanlar arasından seçim yaparken bazı kriterlere dikkat edebilirsiniz:

  • Öncelikle seçeceğiniz mekânın konsepte ve beklentilerinize uygun olup olmadığına karar vermelisiniz. Şık ve özgün bir mimariye sahip oteller ya da tarihî yapılar bu nostaljik atmosferi yaratmak için iyi bir alternatif olabilir.
  • Mekânın kolay ulaşım imkânı sunan bir konumda olması misafirlerinize kolaylık sağlayabilir. Nostaljik bir atmosfer yakalayabilmek için şehrin kalbinde yer alan tarihî mekânları tercih edebilirsiniz. Dilerseniz şehrin gürültüsünden uzak ve doğayla iç içe otantik bir mekân da ayarlayabilir, misafirlerinize kendilerini farklı bir zaman dilimindeymiş gibi hissettirebilirsiniz.

 

Vintage Düğün Konsepti İçin Öneriler

Siz de nostaljik bir atmosferde gerçekleştireceğiniz düğün organizasyonunuzu vintage süslemelerle, dönem müzikleriyle, özgün ve dekoratif antika eşyalarla unutulmaz bir şölene dönüştürebilirsiniz.

Vintage düğün organize ederken size rehberlik edebilecek bazı önerileri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Düğün mekânınızı dekore ettirirken öncelikle hangi dönemin ruhunu yansıtmak istediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca bazı sanat akımları veya tablolar size dekorasyon konusunda fikir verebilir. Dekorasyonda tercih edeceğiniz renkleri dönemin ünlü eserlerinin renk paletlerine göre belirleyip özgün bir tarz yakalayabilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem misafirlerinizi geçmişe doğru kısa bir yolculuğa çıkarabilirsiniz.
  • Antika saatler, avizeler, sandalyeler, vazolar ya da aynalar ortamın havasının değişmesine ve daha etkileyici bir görünüm sunmanıza yardımcı olur. Dönemin tarzına uygun ufak dokunuşlarla kendinizi âdeta 18. yüzyıl Fransa’sına ışınlanmış gibi hissedebilirsiniz.
  • Vintage düğünlerin olmazsa olmazları arasında dantel detayları da bulunuyor. Düğünde kullanacağınız masa örtüsü ya da dekoratif aksesuarlarda dantel detayları tercih ederek ortamın atmosferine masalsı bir dokunuş katabilirsiniz.
  • Gelinlik ve damatlık seçimi elbette ki düğün hazırlıklarının en önemli kısımlarından biri. Vintage gelinlik seçimi yaparken dantel kaplamaların ya da işlemeli motiflerin yer aldığı sofistike ve zarif modellere yönelebilirsiniz. Dilerseniz hem damatlık hem gelinlik tercihiniz için daha modern seçeneklere de yönelebilir, kıyafetinizi vintage aksesuarlarla harmanlayabilirsiniz. Erkekler için şık ve nostaljik bir papyon, kadınlar için de uzun beyaz eldiven ve taç harika bir seçim olabilir.
  • Misafirlerinizi bu anlamlı güne davet ederken vintage temalı davetiyeleri tercih edebilirsiniz. Davetiyelerinizde; eskitme kâğıt, damga, mektup pulu, çiçek ya da melek figürü gibi detaylara yer vererek nostaljik bir hava katabilirsiniz.
  • Düğününüz için şarkı listesi hazırlıyorsanız seçtiğiniz temaya uygun dönem müziklerine yer verebilirsiniz.
  • Düğünlerin bir başka vazgeçilmez unsuru da düğün pastaları. Büyük çiçeklerle süslenmiş, nakış motifleri olan ve şeker hamurundan yapılmış gösterişli kurdelalarla tamamlanan pastanızı düğün konseptinize dâhil edebilirsiniz. Böylece hem lezzetli hem gösterişli bir düğün pastasıyla damaklarda unutulmaz bir tat bırakabilirsiniz.
  • Misafirlerinizi vintage düğün hatıralarıyla şaşırtabilirsiniz. Tüm misafirleriniz için vintage ayna, anahtarlık ya da çerçeve gibi minik hediyeler hazırlayıp onlara tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Vintage Düğün Konseptleri & daha fazlası için Zirkon Suit Otel’i takip etmeyi unutmayın

Award Winning Produce

Order Online

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque vestibulum aliquam cursus. Mauris molestie aliquam urna. Curabitur nec eleifend risus. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue. Integer eget libero sed elit pharetra ultricies eu in augue.